Blog o kontach oszczędnościowych.
Gdzie oszczędzać na wysoki procent.
Porady, rankingi, informacje, oceny.
                  
Start - Blog o finansach osobistych | Oddłużanie | Windykacja | Ochrona prywatności | Regulamin | O nas | Kontakt | Mapa serwisu


Gdzie korzystnie oszczędzać - maj 2016

Ranking - na którym koncie oszczędnościowym trzymać pieniądze? - 3 maja 2016 r.

Jest tylko kilka banków, które oferują naprawdę korzystny zysk na swoich kontach oszczędnościowych, porównywalny lub większy, niż na lokatach. Poniżej najciekawsze oferty bezpiecznego oszczędzania.

Najkorzystniejsze konta oszczędnościowe

Jeżeli chcesz mieć dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe oraz do tego najlepsze obecnie, całkowicie bezpłatne konto osobiste, wybór jest łatwy. Liderem przy takim zestawie jest Bank Smart. Ich konto ma oprocentowanie 2,5 % do kwoty 50 000 złotych, a nadwyżka zarabia 2 %. Otwarcie, prowadzenie i pierwszy przelew są za darmo. Konto można otworzyć oraz obsługiwać ze smartfona. I nie traci się odsetek przy wypłacie.

Jeżeli zależy Ci na koncie, do którego nie trzeba będzie dodatkowo zakładać konta osobistego, to dobrym wyjściem będzie skorzystanie z usług lidera bankowości oszczędnościowej, czyli BGŻ Optima. Obecnie ich konto oszczędnościowe daje zarobić aż 2,6 % do 150 000 zł, nadwyżka zarabia 1,8 %. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, tak jak i nielimitowane wpłaty i wypłaty. Do otwarcia rachunku wystarczy przelew w wysokości 1 zł, i już zaczyna się oszczędzanie. W ramach konta można otwierać także lokaty, np. obecnie w ofercie jest lokata 3-miesięczna, na której można zdeponować do 100 000 zł, a zyskuje się 3,2 %. W przypadku jej zerwania nie tracimy już uzbieranych odsetek – dlatego nazywa się Bezkarna.

Jak najkorzystniej oszczędzać na kontach oszczędnościowych?

Jeżeli z założenia nie chcesz blokować sobie dostępu do gotówki trzymając ją na lokatach, a interesuje Cię wyłącznie bezpieczny zysk, należy nauczyć się pewnego rodzaju żonglerki między opisanymi wyżej kontami oszczędnościowymi. Przypominam, że oba są całkowicie darmowe w obsłudze, jeżeli umiesz ograniczyć się do 1 przelewu w miesiącu. Przede wszystkom należy jedno i drugie sobie założyć. W BGŻ Optimie atrakcyjne oprocentowanie jest zazwyczaj oferowane tylko w kilkumiesięcznym okresie promocyjnym, potem obowiązuje oprocentowanie standardowe. Obecnie jest to 2,6 % do kwoty 150 000 złotych, i obowiązuje do 14 lipca, potem spadnie do 1,5 %. Dysponując maksymalnie taką kwotą korzystnie jest złożyć ją na koncie w Optimie, a po 14 lipca przenieść do Banku Smart, gdzie będzie zarabiać 2,5 % do kwoty 50 000 złotych, powyżej tej kwoty zarabia się 2 %. Gdy w Optimie znowu zacznie się promocja, informacja o niej przychodzi na mail podany przy zakładaniu konta. Wtedy jest pewne, że znowu będzie warto przenieść oszczędności do Optimy. I tak w kółko, o ile oczywiście w międzyczasie gotówka nie została na jakiś cel wykorzystana.

Inne propozycje i formy oszczędzania

Łatwo jest sprawdzić, które konto oszczędnościowe jest obecnie najlepsze. Wystarczy skorzystać z pomocy finansistów z Supermarketu Finansowego. Należy pozostawić im swoje dane - imię, nazwisko, email i telefon, aby bezpłatnie poznać najkorzystniejszą ofertę dostępną obecnie na rynku bankowym. Porównują wszystkie dostępne rachunki oszczędnościowe, co pozwala uniknąć pomyłki przy wyborze konta.

Jeżeli chcesz nauczyć dziecko oszczędzania, trafia się dobra okazja do rozpoczęcia takiej nauki. Austriacka grupa ubezpieczeniowa Skandia rozdaje skarbonki na USB, które po podłączeniu do komputera przenoszą dziecko do Miasteczka McCash. Dziecko poznaje wartość pieniądza, uczy się oszczędzać, oraz dowiaduje się, jak w prawdziwym świecie zarabiać z zyskiem na zgromadzonych oszczędnościach. Warto zacząć od najmłodszych lat edukować dzieci.

Są oczywiście także inne konta oszczędnościowe, które dają zarobić, ale coś za coś – w zamian należy związać się z bankiem również kontem osobistym. Jeżeli Cię to nie odstraszyło, to warto zwrócić uwagę na ofertę Getin Bank, który w pakiecie z kontem osobistym zwanym swobodnym proponuje oszczędzanie na koncie oszczędnościowym, na którym pieniądze zarabiają 3,5%. Środki na rachunku są objęte gwarancją Bankoweo Funduszu Gwarancyjnego, a konto swobodne to m. in. darmowe wszystkie bankomaty w Polsce, oraz oczywiście nielimitowane przelewy internetowe.Loading

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w tej witrynie. Informacje, jak korzystasz z tej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły