Ranking kont bankowych. 

Najkorzystniejsze konta bankowe. - 1.07.2021 r.
Sprawdziłem, które z kont bankowych są obecnie najkorzystniejsze oraz bezpłatne, i oto wyniki najnowszego rankingu osobistych rachunków ROR. Na 1 miejscu podium jest w tym miesiącu ING Bank Śląski z nowoczesnym kontem (160 zł premii za otwarcie i spełnienie warunków) zarówno dla internautów, jak i dla klientów tradycyjnych, wymagających czasem kontaktu z osobą z okienka bankowego. Blisko lidera jest - jak zawsze - mBank oraz Bank Millennium z mnóstwem bonusów. Konta, które znajdują się w poniższym zestawieniu, możemy z czystym sumieniem polecić jako najlepsze na rynku, z największym zestawem korzyści, tylko z wiarygodnych i rzetelnych banków.
A dodatkowo: jak w 2021 roku założyć darmowe, działające poza systemem Ognivo,  niewidoczne dla komornika konto w Euro w niemieckim banku N26?                     

1 miejsce.  ING Bank Śląski – Konto z Lwem DirectDo 160 zł premii za otwarcie

                  Opłaty:
- 0 zł za prowadzenie konta, z wyjątkiem wpłaty / wypłaty i przelewu w oddziale banku,
- 0 zł za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash w kraju,
- 0 zł za krajowe przelewy przez internet w złotych z wyjątkiem przelewów Express ELIXIR, BlueCash, SORBNET,
- 0 zł miesięcznej opłaty za kartę VISA zbliżeniową, jeśli zrobisz nią transakcje na minimum 300 zł miesięcznie,
                Obsługa:
- pełny dostęp do pieniędzy przez internet, telefon, sieć bankomatów oraz sieć oddziałów,
                Bonusy, promocje, dodatki:
- promocja: 100 zł za otwarcie konta, + 60 zł za 3 razy BLIK do czerwca i wpływ 1000 zł wynagrodzenia,
- limit zadłużenia - możliwość uzyskania dodatkowej gotówki do 6-krotności dochodów netto.
                Jak otworzyć konto w ING Banku?
 
1. Wypełnij formularz: podaj imię, nazwisko, PESEL, telefon oraz email. Dodatkowo otwierane jest darmowe konto oszczędnościowe, ale nie musisz z niego korzystać.
2. Należy wybrać sposób weryfikacji - jeżeli masz konto w innym banku, wystarczy przelew, jeżeli nie, konieczne będzie podanie danych z dowodu osobistego.
3. Teraz wystarczy czekać na kuriera, który dostarczy umowę do podpisania. Po jej otrzymaniu przez bank konto zostanie aktywowane, a następnie bank wyśle Ci kartę do konta.   

2 miejsce.  mBank – eKONTO. Mnóstwo pieniędzy do zyskania.

                  Opłaty:
- 0 zł za wypłaty kartą od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce,
- 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku,
- 0 zł za kartę przy 1 transakcji w miesiącu,
- 0 zł za 3 wypłaty z bankomatów za granicą,
                Obsługa:
- placówki w centrach handlowych otwarte do późna i w soboty,
- wygodna aplikacja mobilna - płatności telefonem, tymczasowe blokowanie karty,
- płatność w wybranej walucie bez kosztów przewalutowania - kartą wielowalutową,
                Bonusy, promocje, dodatki:
- Premia za otwarcie 150 zł i promocyjne oprocentowanie 2,6 % na dodatkowym koncie do oszczędzania,
- program PolecamBank = zapraszaj znajomych do mBanku i odbierz 200 zł za polecenie konta.
                Jak otworzyć konto w mBanku?
 
1. Podaj swoje dane: imię, nazwisko, telefon i email. Wybierz kartę - wystarczy wersja podstawowa.
2. POdaj dane z dowodu osobistego lub paszportu, oraz swój adres.
3. Wybierz sposób podpisania umowy: albo dostarczy Ci jąkurier, albo zrobisz to w wybranej placówce banku.
4. Zaznacz - lub nie - zgody marketingowe i inne opcje - to nietrudne. I kliknij "Wyślij" - to tyle.   

3 miejsce.  Millennium Bank - Konto 360°Mnóstwo premii + bonusy.

                  Opłaty:
- 0 zł za prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów, gdy min. 1000 zł wpływu na miesiąc na konto i jedna płatność kartą lub BLIKiem,
- 0 zł za przelewy krajowe w systemie, aplikacji, BLIK,
- 0 zł za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty,
                Obsługa:
- Najlepsza Aplikacja mobilna - kolejny rok z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” w kategorii „Bankowość mobilna”,
- aplikacja: kupisz bilet autobusowy i opłacisz parking w każdej chwili, bez rejestracji i dodatkowych opłat,
- aplikacja: weźmiesz pożyczkę w kilka kliknięć, bez zbędnych formalności,
- aplikacja: zapłacisz telefonem kodem BLIK lub zbliżeniowo, bez portfela i plastikowej karty, wykupisz OC skanując kod z dowodu, bez wpisywania danych pojazdu,
                Bonusy, promocje, dodatki:
- Pakiet Bardzo Pomocny: pomoc domowa w razie zdarzenia losowego m.in. interwencja hydraulika, elektryka, ślusarza, szklarza oraz naprawa sprzętu AGD/RTV/PC,
- Pakiet: pomoc medyczna w razie nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku, m.in. wizyta domowa lekarza i pielęgniarki,
- Pakiet: pomoc IT: m.in. naprawy smartfona, telefonu, tabletu, zakupu urządzenia w razie kradzieży, całodobowego dostępu do infolinii.
                Jak otworzyć konto w Millennium Banku?
 
1. Wybierz, czy konto otworzysz w oddziale, czy przez kuriera.
2. Podaj dane: imię, nazwisko, email, PESEL i numer telefonu.
3. Zaakceptuj - lub nie - zgody marketingowe i inne.
4. Podaj dane z dowodu osobistego. Wyślij wniosek i czekaj na kontakt z konsultantem przez email lub telefon.
5. Podpisz umowę, gdy dostarczy ją kurier, i poczekaj na aktywację konta.  

Konto w niemieckim banku N26

Od kilku miesięcy można założyć konto w niemieckim banku N26. Dla wielu najważniejsza jest informacja, że ten bank nie uczestniczy w usłudze Centralnej informacji o rachunkach, którą obsługuje system Ognivo, którego operatorem jest polska Krajowa Izba Rozliczeniowa. To nie tajemnica - lista banków w systemie uczestniczących jest jawna. A konto w banku N26 to konto bankowe bez Ognivo. 
Bank oferuje całkowicie darmowe konto i kartę, przewalutowania po kursie Mastercard oraz program poleceń. Jeżeli założysz w nim konto, a z Twojego polecenia otworzy je ktoś inny, dostajesz 5 Euro. Można tak zyskać do 1500 euro bonusu.
 Aby w ciągu 30 dni otrzymać premię polecony musi aktywować kartę Mastercard i wykonać nią przynajmniej jedną transakcję na 5 euro - może być online lub w zwykłym polskim sklepie. N26 przewalutuje transakcję po kursie Mastercard, który jest prawie “bezspreadowy”. 

Ten niemiecki bank internetowy ma nieco skomplikowane procedury otwarcia konta, jednak wielu Polaków to nie zniechęca - przede wszystkim tych, którzy chcą trzymać swoje oszczędności z daleka od kontroli i nadzoru naszej władzy. Założenie tam konta pozwala uchronić swoje pieniądze przed czujnym okiem krajowych urzędników przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa - zaufało im już 1,5 miliona klientów. 

N26 jest pierwszym bankiem niemieckim oferującym Polakom możliwość otworzenia konta w Euro. Środki zgromadzone w N26 objęte są w 100% gwarancją niemieckiego odpowiednika BFG, zatem do 100.000 euro (ponad 400.000 zł). Konto zapewnia bezwarunkowo darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku. Karta i jej obsługa też jest bezpłatna. Dostawa karty pocztą jest darmowa, ale trwa to do 2 tygodni. Konto N26 zapewnia powiadomienia push o każdej transakcji, obsługę Google Pay oraz Apple Pay, darmowe przelewy SEPA (w walucie euro), a także bezprowizyjne przewalutowania transakcji bezgotówkowych kartą po kursie Mastercarda. N26 oferuje 5 darmowych wypłat z bankomatów w każdym miesiącu, lecz wyłącznie w krajach strefy euro. W Polsce trzeba liczyć się z opłatą 1,7% wartości transakcji. 

Żeby przelać im pieniądze, należy zrobić przelew SEPA z konta walutowego w polskim banku, kantoru online lub innej instytucji oferującej walutowy portfel online. Wykonując przelew SEPA z konta w PLN, bank przewalutuje środki po własnym kursie kupna, który może być mało korzystny. 

Wniosek o konto można złożyć na stronie banku lub w aplikacji mobilnej N26. Cała procedura jest bardzo prosta, mimo że w języku angielskim. Po otrzymaniu maila weryfikacyjnego wybieramy kartę niebiznesową oraz bezpłatną dostawę tradycyjną pocztą. Po pobraniu aplikacji trzeba zarejestrować email, ustalić hasło i zweryfikować tożsamość robiąc zdjęcia dowodu tożsamości. Całość ma trwać do 8 minut.